Odenwald Spessart | Duitsland
€799,-
7 dagen

Odenwald Spessart | Duitsland

03-06 t/m 09-06-2026

Inclusief

  • 6 hotelovernachtingen
  • 6x ontbijtbuffet
  • 1x driegangen diner hotel in de Eifel
  • 4x viergangen menu hotel Odenwald
  • 1x viergangen menu hotel Sauerland
  • 1x een welkomst drankje hotel Odenwald
  • Routes in GPX-formaat
  • Reis begeleiding
  • Parkeerplaats voor motoren
  • Routeboek met tips voor onderweg

Exclusief

  • Brandstof
  • Lunch

Prijzen

Tweepersoonskamer
€799,- p.p.
Eenpersoonskamer
€999,- p.p.

Reisinformatie

Tijdens deze 7 daagse motorreis ontdek je het Odenwald en de Spessart, twee rustige gebieden in Zuid-Duitsland waar het plezier voor motorrijders niet op kan. Hier geen drukte of toeristische passen, maar gewoon wegen door bossen en over heuvels met een bochtig karakter. In een week rijd je van noord naar zuid en weer terug, met onderweg tijd voor bochten, koffie en gezelligheid.

Alles geregeld, alleen nog rijden

De reis is volledig verzorgd. Van hotels en halfpension tot uitgezette routes en begeleiding onderweg, alles compleet, maximaal ontzorgt. Jij hoeft alleen maar te doen waar je voor komt: rijden, kijken en genieten. De dagen zijn goed ingedeeld met tijd voor pauzes, foto's en gezelligheid bij het diner. Een week sturen zonder zorgen, precies in de stijl van Kobutex.

Zo begint jouw reis

We vertrekken vanuit Zwolle en rijden via een mooie binnendoorroute naar de Eifel. Voor wie zuidelijker woont is er een opstappunt in Zeddam, zodat iedereen makkelijk kan aansluiten. Na de eerste overnachting trekken we verder Duitsland in, waar de stuurwegen van het Odenwald en de Spessart wachten.

BOEK NU

Dag voor dag

Dag 1
DAG 1

Zwolle naar de Eifel

We verzamelen in Zwolle en vertrekken na de briefing. De eerste kilometers voeren over dijken, landwegen en rustige dorpen richting de grens. De groep leert elkaar onderweg kennen, het tempo ligt ontspannen.

In Zeddam sluiten deelnemers uit het zuiden aan. Samen rijden we verder Duitsland in, via Kalkar en Xanten. De route loopt langs de Rijn. De vlakke wegen maken plaats voor meer bochten, een voorproefje van wat komt.

Aan het eind van de middag bereiken we ons hotel in de Eifel. Motoren veilig wegzetten, tijd voor een douche en een goed diner. De eerste dag zit erop, morgen trekken we verder Duitsland in.

Dag 2
DAG 2

Eifel naar Odenwald

We vertrekken na het ontbijt en rijden via landelijke wegen richting het dal van de Moezel. De route komt langs wijnhellingen en dorpjes als Cochem en Zell, met regelmatig uitzicht over het water.

Na de Moezel trekken we het Westerwald in. Hier wordt het stiller, het asfalt beter en de bochten mooier. De wegen volgen het landschap in een prettig ritme, precies zoals je het wilt hebben.

In de middag rijden we door het natuurpark Spessart, met zijn schaduwrijke boswegen en compacte bochten. Aan het einde van de dag komen we aan in het Odenwald, waar ons hotel klaarstaat voor de komende dagen.

Dag 3
DAG 3

Ontdekkingstocht door de Spessart en Odenwald

Vandaag rijden we een afwisselende route van ongeveer 280 kilometer door beide natuurgebieden.

Na het ontbijt draai je direct het bosrijke heuvelland van de Spessart in. Via Mespelbrunn en Heimbuchenthal loopt de route over rustige binnenwegen met vloeiende bochten. De geur van het bos, het frisse asfalt en nauwelijks verkeer maken dit een heerlijke ochtendrit.

Na de lunch bij Miltenberg aan de Main steken we de rivier over richting het Odenwald. Hier wordt het landschap opener en de wegen langer. De route gaat via Kirchzell en Beerfelden naar Sensbachtal, met onderweg uitzichtpunten over het Mümlingtal.

Het laatste deel van de route voert door dichte bossen en over heuvelruggen met panorama's in alle richtingen. In de namiddag zijn we terug bij het hotel.

Dag 4
DAG 4

Bochten, bossen en panorama's in het hart van de Odenwald

Vandaag staat een langere rit op het programma, ongeveer 300 kilometer. Vanuit het hotel rijden we via Wildensee en Heimbuchenthal naar Erbach en Michelstadt, twee charmante stadjes met mooie pleinen voor een koffiestop.

Daarna trekken we dieper de Odenwald in, richting Mudau en Waldbrunn. De wegen zijn breed en overzichtelijk, met afwisselend stukken bos en open vergezichten. Het asfalt is van topkwaliteit, ideaal voor een dag vol stuurplezier.

Via Eberbach volgen we de rivier de Neckar. De route komt langs kastelen en oude bruggen, voordat we weer omhoog rijden naar het natuurpark Odenwald. In de namiddag keren we terug naar het hotel voor diner en een welverdiend drankje.

Dag 5
DAG 5

Langs rivierdalen en landelijke wegen

Een ontspannen afsluiter van de drie rijdagen in het zuiden. Ongeveer 250 kilometer puur rijplezier.

We vertrekken vanuit het hotel en rijden via binnenwegen naar het dal van de Main. De rivier kruisen we meerdere keren, met zicht op wijnhellingen en dorpen als Lohr am Main en Marktheidenfeld.

Via Roden en Esselbach klimmen we weer de Spessart in. De route voert door rustige bossen met brede, overzichtelijke bochten en af en toe een open stuk met uitzicht.

In de middag rijden we via Bischbrunn en Neuhütten terug. Een ontspannen dag met tijd voor een laatste foto of koffiestop onderweg. 's Avonds genieten we nog één keer van een gezamenlijk diner.

Dag 6
DAG 6

Odenwald naar Sauerland

We verlaten de bossen van de Spessart en rijden noordwaarts richting het Sauerland. Geen snelwegen vandaag, alleen binnenwegen door Hessen en het Westerwald.

In de middag komen we aan in een streek die elke motorrijder kent: groen, rustig en met een perfecte balans tussen flow en techniek. De avond brengen we door in een gezellig hotel met goed eten en een biertje erbij.

Dag 7
DAG 7

Terug naar Nederland

Na het ontbijt nemen we afscheid van de groep. Iedereen kiest zijn eigen tempo voor de rit naar Nederland, maar de route blijft hetzelfde: binnenwegen, weinig verkeer en genoeg tijd voor koffie onderweg.

De route richting de grens is ontspannen en goed te rijden. Nog één paar bochten, nog één blik op het Duitse landschap, dan is het echt tijd om naar huis te gaan.

Vlak bij de grens kun je eenvoudig de snelweg oppakken richting huis. De koffers zitten vol, niet alleen met spullen maar vooral met herinneringen aan zeven dagen sturen, lachen en genieten.

Prijzen voor deze 7-daagse Odenwald Spessart reis: